Vítejte na našem webu

Dobrý den, vítáme Vás na oficiálním webu dobrovolného hasičského sboru městyse Trhová Kamenice.

Sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1876 a jeho činnost nebyla od té doby přerušena. V současnosti má 86 členů, z toho 15 je zařazeno do výjezdové jednotky. Jednotka sboru je zařazena do kategorie JPO III. Je schopna provést zásah vodou a to za pomoci vlastní cisternové automobilové stříkačky, zorganizovat dálkovou dopravu vody na místo zásahu. Vyškolené družstvo je schopno zasáhnout v dýchací technice, případně i v protichemických oblecích a provést další záchranné a protipožární činnosti. Motorová pila

Výzbroj jednotky SDH Trhová Kamenice se skládá z cisternových automobilových stříkaček CAS 32 Tatra 815 a CAS 25 Škoda 706 RTHP, dopravní automobil DA 8 Volkswagen Caravelle 2,5 TDI a nově DA - L1Z - Ford Tranzit 4x2. Dále také vlastníme přenosné motorové stříkačky PS 8,  PS 12 a PS15, motorovou pilu,  plovoucí čerpadlo a raft, který se osvědčil při povodních. SDH se kromě aktivit spojených se zásadami, teoretickými a praktickými nácviky a činnosti pro obec, účastní i soutěží v požárním sportu.

Naše organizace úspěšně spolupracuje i se zahraničními kolegy z partnerských měst naší obce. Vzájemně se navštěvujeme a vyměňujeme si své zkušenosti při hasičských oslavách a výročích. Spolupracujeme i s dětskými organizacemi, navštěvujeme letní dětské tábory, besedujeme s dětmi a předvádíme svoje dovednosti a techniku.

Výbor SDH

Starosta : Pavel Žaloudek

Náměstek starosty : Jan Dostál  ml.

Velitel : Jan Dostál  st.

Strojník : Radek Kábele

Jednatel : Luboš Rochl